• Pomaturitné kvalifikačné štúdium odboru Praktická sestra

• Vyučovanie prebieha počas dvoch pracovných dní v týždni v dopoludňajších aj v odpoludňajších hodinách.

1. Počet týždenných vyučovacích hodín v školskom vzdelávacom programe externého štúdia je  15 hodín. Školský rok trvá 40 týždňov, výučba v študijnom odbore sa realizuje v rozsahu 33 týždňov v 1. ročníku a 30 týždňov v 2. ročníku. Časová rezerva sa využije na opakovanie a doplnenie učiva,  na tvorbu projektov, exkurzie, atď. a  na absolvovanie  maturitnej skúšky.
        2. Trieda sa delí na skupiny podľa súčasne platnej legislatívy.

V predmete:

• latinský jazyk  pri minimálnom počte 24 žiakov,
          • prvá pomoc pri maximálnom počte 10 žiakov,
          • psychológia a pedagogika a profesijná komunikácia pri maximálnom počte 17 žiakov,
          • ošetrovateľské techniky pri  maximálnom počte žiakov v skupine 10.
        • administratíva a zdravotnícka dokumentácia pri  maximálnom počte žiakov skupine 10.
        • odborná klinická prax najviac 6 žiakov.

1. Žiaci počas štúdia v externej forme  absolvujú najmenej 800 hodín odbornej klinickej praxe pod dozorom pedagóga.
        2. Hodnotenie a klasifikácia vyučovacích predmetov sa riadi všeobecne záväznými právnymi predpismi.
        3. Riaditeľ školy na základe odporúčania predmetovej komisie schvaľuje v rámci hodinovej dotácie v učebných osnovách predmetov odbornej zložky vzdelávania, ktoré sú súčasťou štátneho vzdelávacieho programu, 10 %-nú úpravu učebného obsahu na inováciu a na zabezpečenie regionálnych a aktuálnych potrieb.
        4. Profilujúce predmety sú: zdravie a klinika chorôb, ošetrovateľstvo, ošetrovateľské techniky, psychológia, pedagogika a profesijná komunikácia, administratíva a zdravotnícka dokumentácia a odborná klinická prax.
        5. Žiak môže postúpiť do vyššieho ročníka a pristúpiť k praktickej maturitnej skúške v odbornej zložke vzdelávania, ak absolvoval minimálne 90 % praktickej prípravy v profilujúcich predmetoch  a 90% odbornej klinickej praxe v odbornej zložke vzdelávania.
        6.  Maturitná skúška sa organizuje podľa súčasne platnej školskej legislatívy.